İstanbul’da Hasta Bakıcı

 

İstanbul’da hasta bakıcılık son dönemlerde Covid 19 süreci sebebiyle sıklıkla aranan bir meslektir. Ülkemizde de bu mesleğe duyulan ihtiyaç sosyal hizmetlerin gelişmesiyle arttı ve artmaya devam etmektedir. Bu sebeple de İstanbul’da Hasta Bakıcı arayışı hızla arttı ve sektör talebi karşılamakta neredeyse zorlanmaktadır. Hızla artan bu ihtiyaca karşılık umut verici gelişmeler de mevcuttur. Biraz bunlardan bahsedelim ve sizlere bakım elemanı arayışında yardımcı olalım.

 

İSTANBUL’DA HASTA BAKICI OLMAK OLDUKÇA ZOR 

İstanbul’da hasta bakıcılık yapanlar bakım merkezi, rehabilitasyon merkezi gibi kurumlarda çalışmaktadır. Ancak bakıcıların tek çalışma alanı bu değil.dir Çünkü onlar İstanbul’da Hasta Refakat hizmetlerinde de oldukça ön planda görev almaktadır. Covid 19 sürecinde pek çok kişi de bu kişileri tercih etmektedir. Yetiş Refakat Hizmetleri de bu süreçte kadrosuyla süreçte aktif olarak yer aldı. Ve firmamız hasta bakıcı kadrosuyla büyük oranda memnuniyet sağladı.

Bu süreçte sunulan hizmetin kalitesini arttırmak için profesyonel eğitim almış kişilerle çalıştık. Yani aslında portfoyümüzdeki kişilerin %80’i halk arasında hasta bakıcı olarak bilinen sağlık teknikeri kişilerdir. Üniversitelerin yaşlı bakım teknikerliği ön lisans programından staj sonrası mezun olan arkadaşlarımız harika işler çıkardılar. Bu sebeple İstanbul’da hasta bakıcı arayan kişiler kaliteli hizmet almak için aslında yaşlı bakım teknikeri bulmalılar. Bunun için de aradıkları adres tam olarak Yetiş Refakat Hizmetleri’dir.

İSTANBUL’DA HASTA BAKICILAR EVLERDE DE HİZMET SUNAR

İstanbul’da hasta bakıcı arayan pek çok müşterimiz bu hizmetin sadece hastanede sunulduğunu düşünmektedir. Oysa  bu hizmeti evlerde de profesyonel olarak sunmak mümkündür. Hatta yazın hastasını/yaşlısını tatile götürmek için refakat hizmeti satın alanlar bile vardır. Bu hizmetimizin içeriğini ve detaylarını ayrı bir yazıda ifade edeceğiz. Evlerde sunulan hizmetlerde ise ağırlıklı olarak alt bakımı, pozisyon takibi, pansuman, enjeksiyon gibi hizmetlerin sunulması açısından refakat ihtiyacı doğmaktadır. 

İSTANBUL’DA HASTA BAKICI MALİYETLERİ

İstanbul’da hasta bakıcı arayanların aklındaki bu sorunun cevabı değişkenlik göstermektedir. Bakılacak olan hastaya veya yaşlıya göre değişkenlik gösterse de makul fiyatlar olduğunu söyleyebiliriz. İlk değerlendirme de İstanbul’da refakat hizmetleri maliyetli görülmektedir. Ancak refakat hizmeti satın aldığınıza kendi işinize ara vermek durumunda kalmazsınız. Bu yönüyle bakıldığında gelir durumunuza göre sizi kazançlı hale bile getirmesi mümkündür. Ayrıca bu işi kendiniz yapmak isteseniz bile profesyonel şekilde yapmanız güçtür. Çünkü “bakıcılık” denilerek geçilse de gerçekten eğitim gerektiren bir iş söz konusudur. Konu sağlık ve bakımsa refakat hizmetini profesyonellere bırakmanızı öneririz. Yetiş Refakat Hizmetleri evde, hastanede, ihtiyacınız olan her yer sizlere bir telefon kadar yakındır.