Konya’da Hasta Bakıcı Fiyatları

Konya'da Hasta Bakıcım Ücretleri

Konya’da hasta bakıcı fiyatları bilgi almak için arayanlar tarafından sık sorulmaktadır. Bu yüzden konuya ilişkin bir yazı yazma ihtiyacı duyduk. Konya’da hasta bakıcı arayışı covid süreci nedeniyle arttı. Çünkü çok sayıda kişi covid geçirdi. Ve maalesef yaşlanan insanlar hastalık sonrasın bakıcı desteğine ihtiyaç duyar hale geldi. Özellikle demans, alzheimer, parkinson hastalarının covid sonrası durumları ilerledi.

Konya’da Hasta Bakıcı Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Konya’da hasta bakıcı fiyatları hizmetin süresine göre değişkenlik göstermektedir. Fahiş farklılıklar olmasa da 1 aylık evde bakım hizmetinin fiyatıyla sürekli evde bakım hizmetinin fiyatı aynı olmamaktadır. Bunun sebebi kısa süreli bakıcı desteğinde personel temininin güçleşmesidir. Bakıcı bulmak zorlaştıkça fiyat farklılıkları görülmektedir. Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri bünyesinde bu farklılıklar çok az olmakta, bakıcıların fahiş fiyat talepleri dikkate alınmamaktadır. Piyasa koşullarının üzerinde beklentisi olan bakıcıları portföyümüze dahil etmeyerek sizlerin mali çıkarlarını koruyoruz. Ayrıca

Lokasyon Konya’da hasta bakıcı fiyatları için belirleyici kriterlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin İstanbul’da hayatın pahalı olması bakıcıların beklentilerini yükseltebiliyor. Ama bu karşılık iş arayan çok bakıcı olması da fiyatları aşağı çekebiliyor. 

Konya’da Hasta Bakıcı Fiyatlarında Covid Etkisi

Tüm Dünya’da etkisini arttıran covid19 bulaşında en büyük sorunlardan birisi de refakatçı desteği oldu. Bir yandan covid hastaları izole edilmeliyken, öte yandan öz bakım desteği gerekli hale geldi. Özellikle bakıcı desteğiyle hayatını idame ettiren yaşlı ve hastaların covid olması pek çok hastanede krize sebep oldu. Refakatçı olarak kalan kişilerin de hastaneden çıkmaması gerekliliği refakatçı talebinde artışa sebep oldu. Çünkü hali hazırda işi veya sorumlulukları olan hasta yakınları refakatçı olarak hastanelerde kalamadılar. Bu süreçlerde çareyi refakatçı arayışında buldular. Bir başka problemde refakatçıların kendilerini yeterince koruyamamasından ve bulaşı yaymasından kaynaklandı.

Konya’da Hasta Bakıcı Fiyatlarında Farkımız

Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri olarak bu süreci asla “fırsat” olarak görmedik ve kaliteli hizmetten ödün vermedik. Süreç boyunca pek çok hizmet sunan firmanın uygulamalarını üzülerek izledik. Covid tanısı olan refakatçıların bile düşük bedellerle hastanelere gönderildiğine şahit olduk. Bugün bile arayarak bilgi alırsanız hala çok işletme covid tanısı olan bakıcıları yönlendiriyor. Biz firma olarak covid tanısı olan kişilerin izolasyondan çıkmasının hiç bir şekilde mazereti olacağına inanmıyoruz. Bir hastaya hizmet sunarken hastaneye giden covidli bakıcının enfekte ettiği tek bir sağlıkçının bile belki de onlarca kişiyi enfekte edebileceğinin bilincindeyiz. Tüm bunlardan hareketle sağlıklı hizmet için bize ulaşabilirsiniz.

Konya’da Evde Bakım Hizmetleri

Konya’da Evde Bakım Hizmetleri sadece devlet tarafından değil özel firmalar tarafından da sağlanan bir hizmettir. Bunun sebebi devletin belli kriterlere dayalı olarak bu hizmeti sunmasıdır. Oysa herkes bu kriterlere uygun değildir. Kriterlere uymayan hastalar için hasta yakınları Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri gibi firmalardan bu hizmeti satın almaktadır. Çünkü Firmamız tarafından tüm Türkiye’de hizmet sunmakla birlikte Konya’da oldukça yaygın olarak bu hizmet sunulmaktadır.

Konya’da Evde Bakım Hizmetlerinin Kriterleri

Evde bakım hizmetleri her talep eden vatandaşa verilebilen bir hizmet değildir. Çünkü hizmet öncesinde bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin müracaatı ilgili makamlarca değerlendirilir. Ve olumlu olması halinde evde bakım hizmeti sağlanmaya başlar. Eğer bir kişi engeli veya yaşlılığı sebebiyle hayatını idame ettiremiyorsa bu hizmetlere başvurabilir. Fiziksel engelliler ve bu sebeple bedensel yeterliliğini büyük oranda yitirenler, taburcu olanlar ancak bakım ihtiyacı devam edenler, çeşitli sebeplerle tamamen yatağa bağımlı olanlar ve beslenmesi oral yollar olmayanlar bu hizmetlerden faydalanabilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Konya’da Evde Bakım Hizmetleri Neleri Kapsar

Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri olarak en yaygın sunduğumuz hizmetlerden biridir. Çünkü by hizmetler çeşitli sebeplerle yatalak durumda olan ve kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan durumda olan kişilere yönelik hizmetlerdir. Genel hatlarıyla hastanın özbakım ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak talep edilmektedir. Sağlık takibi gereken durumlar için evde sağlık hizmetleri için de arayanların sayısı az değildir. Detaylı bilgi sahibi olmak için tıklayınız. Evde bakım hizmeti talep etmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Konya’da Evde Bakım Hizmetlerinin Alternatifi Nedir?

Konya’da evde bakım hizmetlerine alternatif olarak görülen bakım merkezleri mevcuttur. Ancak Konya’nın muhafazakar bir il olması ve bakım merkezlerine yönelik önyargı sebebiyle çok tercih edilmemektedir. Yerel halk için ideal bakım modeli evde yatılı bakıcı desteği veya evde bakım hizmetidir. Bu yolla bakıma ihtiyaç duyan kişilerin aile yanında bakımı mümkün olmaktadır.

Konya Evde Bakım Hizmetlerinde Neden Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetlerini Tercih Etmelidir?

Yetiş bakım ve refakat hizmetleri alanda deneyimli kişilerce kurulmuştur. Bilgi, beceri ve deneyimin önemli olduğu böylesi bir alanda tecrübeli kadrolar tercih sebebi olarak görülmelidir. Hayatı boyunca hiç bir şekilde yaşlı veya hasta bakımına ilişkin işlerde görev almamış kişilerin bu hizmetlerin sunulmasına dair aktif rol almasını uygun bulmuyoruz. Bu anlayışla hizmet sunan yerlerin de “komisyonculuk” tan öteye geçebileceğine ihtimal vermiyoruz. 

Öte yandan sektörümüzde hizmet anlayışı herhangi bir tecrübesi olmayan yabancı uyruklu bakıcılar üzerine kuruludur. Bizler bu anlayışı kırmak için yaşlı bakım teknikeri arkadaşlarımızla hizmet sunuyoruz. Ön lisans mezunu olmayan arkadaşlarımızı da muhakkak eğitiyor ve hizmet süresinde takip ediyoruz. Bu sebeplerle bizleri tercih etmenizi umuyoruz.

 

Konya Evde Bakım Hizmetleri

Konya Yaşlı Bakıcı

Konya yaşlı bakıcı arayışının yoğun olduğu illerimizin içerisinde yer almaktadır. Artan yaşlı nüfus sebebiyle pek çok aile yaşlı bakıcı desteği almak zorunda kalmaktadır. Özellikle evde yatılı olarak tercih edilen yaşlı bakıcılar ailelere büyük kolaylık sağladığı bir gerçektir. Çünkü alt bakımı, sürekli olarak gözetim, kişisel bakım gibi konular çalışan insanların yapabileceğinden fazla çaba gerektirmektedir. Öte yandan kişiler bakmak isteseler bile yaşlı bakımı bir beceri ve bilgi gerektiriyor. Bu yüzden de çoğu kişi yapamadığını düşünerek bizleri arıyor.

Konya Yaşlı Bakıcı Arayışlarında Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri

Konya’da yaşlı bakıcı arayan ailelerin azımsanmayacak kısmı “Yetiş” ismini bilmektedir. Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri olarak bundan memnuniyet duymaktayız. İnsanlara güven duydukları yaşlı bakıcıları yönlendirdikçe bize güvenleri de artıyor. Referansla ilerleyerek çoğu insana neredeyse hiç reklam giderimiz olmadan ulaştık bile. En iyi reklam kaliteden ödün vermemektir. Bunu da iyi şekilde yapıyoruz. Sizler de neler yaptığımızı ve farkımızı detaylı öğrenmek için arayabilirsiniz.

Konya Yaşlı Bakıcı Arayışına Neden İhtiyaç Duyuyor?

Bilindiği üzere Konya muhafazakar bir ilimiz. Manevi duyguların yoğun yaşandığı ilimizde aile bağları da aynı ölçüde güçlü. Bu sebeple insanlar ebeveynleriyle yaşlılık dönemlerinde de ilgileniyorlar. Kimi aileler doğrudan kendi yanlarına alıp bakarken, çalışan aileler de bakıcı desteği ihtiyacı oluyor. Yine bir başka sorun da yaşlıya bakacak kişinin de yaşlanması. Bununla ilgili çeşitli deneyimlerimiz mevcut. Örneğin; 85 yaşında bakıma muhtaç bir yaşlıya kendi kızı bakmak istiyor ancak kızı da 65 yaşında… Bu sebeple aslında bir bakıcı temini ikisinin de yaşam kalitesini arttırıyor ve aile bütünlüğünü koruyor.

Konya Yaşlı Bakıcı mı Huzurevi mi Tercih Ediyor?

Konya halkının büyük çoğunluğunun bakım merkezlerinden ziyade yaşlı bakıcı tercih ettiğini söylemek mümkün. Tabi ki bunun belli başlı sebepleri var. En temel sebep ise toplumun bakış açısı. Konya’nın muhafazakar yapısı bakım merkezi tercihini “huzurevine atmak” olarak görüp değerlendirmiyor bile. Bu sebeple kentte özel huzurevi tercihi oldukça az. İnsanlar yaşlılarını evlerinde tutmaktan veya kendi evlerinde bakıcı ile baktırmaktan yanalar. 

Konya Yaşlı Bakıcı Ücretleri

Konya’da yaşlı bakıcı ücretleri değişkenlik göstermektedir. Bakıcının deneyimine, tecrübesine ve referanslarına göre aileler farklı ücretler ödeyebilmektedir. Bu ücretlerin geniş bir aralığı olduğu için net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bakıcılar için ise önemli olan uzun vadeli çalışmaktır. Bir aylık ve yüksek ücretli bir iş yerine uzun vadeli ancak makul ücretler tercih edilmektedir.

Konya Yaşlı Bakıcı Hizmeti Alamayan veya Bakacak Kimsesi Olmayan Yaşlılarına Neler Sunuyor?

Sitemizde genel itibariyle yaşlılara sunulacak hizmetlerden bahsedilmektedir. Ancak bir gerçek var ki herkes bu hizmete erişebilecek maddi koşullara sahip değil. Bakacak kimsesi olmayanlar, hayatını idame ettiremeyenler veya desteğe ihtiyacı olanlar için başvurulacak mercilerden bahsetmek yerinde olacaktır. Bunlardan ilki Selçuklu Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri Olabilir. Detaylı bilgi için tıklayınız. Evde sağlık hizmeti için de Sağlık Bakanlığının ilgili birimine müracaat edilebilir. Müracaat için tıklayınız.

Eğer yaşlı bireye yönelik bir ihmal veya istismar varsa doğrudan bağlı bulunduğunuz ilin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne iletiniz. Konya İl Müdürlüğü İletişim bilgileri için tıklayınız.

Konya’da Bakıcı Aramak

Konya’da bakıcı aramak çoğu insan için oldukça zor bir süreç.  Bize ulaşan kişilerin yakındığı en temel konulardan biri de bu. Çünkü bakıcı bulmanın zorlukları ve bulunan bakıcıların nitelikli hizmet sunması aşılması güç bir problem. Bu sebeple bireysel arayışlar yerine firmalara başvuran insan sayısı da her geçen gün artıyor. Çünkü artık bu stresle uğraşmaktansa ücret ödeyerek kendi işlerine odaklanmak, çalışan insanlar için çok daha cazip bir yol. Bu yüzden yazımızda elimden geldiğince arayış içerisinde olanların karşılaşacağı sorunlardan ve önerilerimizden bahsedeceğim. Siz de benzer bir arayıştaysanız yazının sizlere de katkı sunmasını umuyorum.

Konya’da Bakıcı Aramak Bireysel Olarak Çaba Harcarsanız Sizi Yoracaktır

Konya’da hasta bakıcı arıyorsanız ve bunu kendi başınıza yapıyorsanız bazı şeyleri kabullenmelisiniz. Çünkü süreç kesinlikle zor olacaktır. Eş, dost ve çevrenize haber vererek kısıtlı kişiye ulaşabilecek ve muhtemelen bakım elemanı bulmakta zorlanacaksınız. 

Konya’da Bakıcı Ararken Kalıcı Çalışan Arayın

Bakım elemanının hizmet kalitesi hastanızı tanıdıkça artacaktır. Yani hastanızın neleri sevdiğini veya neleri sevmediğini öğrendikçe daha iyi hizmet sunacaktır. Arayışınızda bu durumu göz önünde bulundurarak kısa vadeli çalışmayı düşünen kişilerle sürece başlamayın. Çünkü tam hastanız bakıcısına alıştığında ve işin zor kısmı geride kaldığında süreci yeniden yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Ve en zor kısım yakınınıza yeni bakıcı temin edene kadar geçen sürede bakım hizmetinin nasıl verileceğidir. Hastanın kişisel bakım ve sağlık desteği aksatılmamalıdır.

Konya’da Bakıcı Ararken Referanslı Kişileri Tercih Etmelisiniz

Hasta bakıcı ararken bu hususa dikkat etmeniz çok önemlidir. Şüphesiz bir kişiyi görür görmez tanıma şansımız yok. Bu sebeple kişinin daha önce nerede çalıştığı, ne iş yaptığı, memnuniyet yaratıp yaratmadığı irdelenmelidir. Bizler Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri olarak bu hususa oldukça özen gösteriyoruz. Bireysel çabalarla bulunması oldukça güç olan referanslı ve deneyimli bakıcılar için bizleri arayınız.

Konya’da Bakıcı Arıyorsanız Yardıma Hazırız

Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri olarak bu arayışınızda sizlere her türlü desteği sunmaya hazırız. Deneyimimiz ve ekibimizle kalıcı çözümler için çalışıyoruz. Portföyümüzden size en uygun bakıcıyı seçebilir, kısa sürede sorununuza çözüm üretebilirsiniz. 

hastane refakat

Yetiş Refakat Ve Bakım Hizmetleri

Yetiş Refakat

Yetiş Refakat yani tam adıyla Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri yeni web sitesiyle faaliyete başladı. Bu yeni adımın bize ve hizmet sunduğumuz kişilere en hayırlı sonucu sağlamasını umuyoruz. Hiç bir kurum aleyhinde isim vererek olumsuz yorumlar yapmıyoruz. Ancak yadsınamaz gerçek sektörle alakası olmayan kişilerin bu alandan rant sağlamaya çalışması. Bu tarz çalışan yapılardan farklı olarak hizmet sunmak en temel hedefimiz. Bizler hizmet sunduğumuz kişilerin %95’inde memnuniyet yaratmadığımız sürece kendimizi başarılı kabul etmeyeceğiz.

Yetiş Refakat Nasıl Başladı

Yetiş Refakat seneler önce düşünülen ancak uygun şartlar sağlanmadığı için hayata geçmeyen bir iş fikriydi. Seneler geçti, bizler alanda deneyim sahibi olduk. Ben huzurevinde ve çeşitli bakım merkezlerinde 6 yılımı doldurdum. İdareci konumunda çalıştığım için bir sistem oturtmak ve prensiplerle çalışmak ne demek öğrendim diyebilirim. 

 

Huzurevi dönemlerinde de en büyük sorunlarımından birisi refakat firmalarıydı. Hemen hemen gelen herkes bizlere bakıcılarla sorun yaşadığından ve düzgün hizmet alamadığından bahsediyordu. O dönemlerde buna şaşırıyordum. Bu kadar önü açık bir alan nasıl bu kadar eksik kalıyordu anlam vermek mümkün değildi. Talep vardı, ülkede bakım elemanı vardı, nitelikli eleman bulmak zor olsa da vardı ancak beklenen kalite maalesef hiç olamadı. Mesleğimin ilk yıllarında da yolum sevgili dostum ve ortağım Yahya Kayhan ile kesişti. Yahya önlisans mezunu yaşlı bakım teknikeriydi. Sürekli olarak mesleğinin gelişimi için dernekle bürokratların, vekillerin kapısını aşındırıyordu. Etik ilkelere sahip biriydi. Dostluğumuz ilerledi, zaman geçti. Ben huzurevinde devam ederken Yahya da Yetiş Refakat’i kurmuş ve faaliyete başlamıştı. Sonrasında ise ortak hedeflerimizin olduğunu düşünerek ortak olduk. 

Deneyimli Olmanın Farkıyla Yetiş Refakat Hızlı İlerledi

Sektörde çalışan çok firma olduğunu biliyorduk ancak araştırınca sayının çok daha fazla olduğunu gördük. Bu firmaların hizmet anlayışlarını merak ettiğimiz için arayıp soruyorduk. Hemen hemen her firma kafasına göre bir yol tutturmuş durumdaydı. Bakıcısının fizik tedavi yapabileceğini söyleyen bile vardı. Akıl almaz tutarlara covid hastası bakabileceğini ifade eden firmalar gördük. Fakat bu firmalar her şeyi taahhüt etmekle birlikte hiç bir konuda güven vermiyordu. Çünkü işe hakim değillerdi. Bir hastaya bakmak ne demek bilmiyorlardı ama bakıcıları yönlendirebileceklerini ifade ediyorlardı. Biz deneyimimiz sayesinde bu kısmı olumlu idare ediyoruz desem haksızlık etmiş olmam. Yahya’yı bugün bile arayıp bilgi istediklerinde fiyat vermekten önce hastanın durumunu sorar. Bakıcısını ona göre gönderir ve gönderdiği elemana nelere dikkat edeceğini belirtir. Sürekli arar ve süreci takip eder. Çok kişi refakat hizmetinden sonra evde bakıcı talep etti sırf bu sebeplerle. Özetle işi bilmenin ve bir sisteme bağlı ilerlemenin güvenine sahibiz.

Yetiş Refakat Konya’dan Türkiye’ye Açılıyor

Yetiş Refakat Konya merkezli bir yapı. Ağırlıklı olarak tanındığımız bölge de Konya. Her ne kadar internette her yerden talep alıp hizmet sunsak da fısıltı gazetesi ve komşu sohbetleri ismi çok daha hızlı yayıyor. Bu sebeple Konya’da güven veren bir isme sahibiz. Ancak bakım elemanı portföyü oluştururken Konya ile sınırlı kalmadık. Ülkenin hemen her yerinde yaşayan ve ihtiyaç halinde refakat veya evde bakım hizmeti sunacağını söyleyen kişilerle çalışıyoruz. Yatılı Bakımı veya refakati meslek haline getirmiş, farklı şehirlerde de çalışırım diyen çok sayıda kişi de yine bizimle çalışıyor. bu sebeple de her yerde olabiliyoruz.

Yetiş Refakat’in Yaşlı Bakım Teknikeri Hassasiyeti

Üzerinde durmadan geçmek mümkün değil tabi ki. Yaşlı bakım teknikerleri ile çalışmak bizlere çok şey katıyor. Türkiye’de en büyük sorunlardan birisi nitelikli bakım elamanı bulunamamasıydı. 10 yıl kadar önce bazı sahışların bu eksikliği farketmesiyle yök’le temaslar kuruldu ve “yaşlı bakım teknikerliği” adında bir önlisans programı açıldı. Temel anlayış bakımın profesyonel bir iş olduğuydu. Bakım ve sağlık alanında temel bilgileri edinen kişiler “sağlık teknikeri” olarak mezun oldular ve hizmet kalitesinde bir dönüm noktası oldu. Bugün çoğu huzurevi bakım teknikerleri ile hizmet sunar duruma gelmiştir. Bu kutsal meslek refakat ve evde bakım hizmetlerini de ileriye taşıyacaktır.

Hasta Bakıcının Görevleri

Hasta bakıcının görevleri bazı kurumlarda değişkenlik gösterse de temel tanımı bellidir. Amirinin talimatları doğrultusunda hizmet sunmakla yükümlü olduğu kişi veya kişilerin ihtiyaçlarını karşılayan kişileri bakıcı olarak tanımlayabiliriz. Burada önemli olan husus görevin yalnızca öz bakım ihtiyacı karşılamakla sınırlı olmadığıdır. 

Eskiden bakıcı denildiğinde akla gelen tek yön buydu. Ancak şimdi biliyoruz ki hastanın genel takibi ve bu takip sonucunda bilgi verilmesi de çok önemli. Yani artık sadece idrar temizleyen değil, idrarın kaç cc çıktığını takip edebilen bakıcılara ihtiyaç duyuluyor. Bu sebeple de ülkemizde ve dünya da yaşlı bakım teknikerliği adında ön lisans programı mevcuttur.

Bu yazımızda başlıklar halinde hasta bakıcının görevlerini ifade edeceğiz.

Hasta Bakıcının Görevlerinden En Önemlisi İlaç Takibidir 

Hasta bakıcının görevlerinden en önemlisi bu desek yanlış olmaz. Yaşlı ve hasta bireylerin ilaçların zamanında ve doğru dozda verilmesi oldukça önemlidir. İlaçların yaşlı veya hasta üzerindeki etkilerini doğru ifade etmek de oldukça önemli bir başka husustur. Örneğin; verilen psikotik bir ilacın hastada uyku hali yapması durumunda bakıcının hekimi veya hemşireyi doğru şekilde bilgilendirmesi oldukça önemlidir. Doğru dozda verilmeyen kalp ilaçları veya kan sulandırıcı ilaçlar da oldukça kötü sonuçlar doğurabilir.

Kişisel Her Türlü Temizlik Hasta Bakıcının Görevlerindendir

Hastalar veya yaşlılar mevcut durumlarından dolayı öz bakım ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelebilirler. Bu durumlarda hasta bakıcıya önemli işler düşmektedir. Hastanın alt bakımı, banyosu, perine ve yüz tıraşı gibi bakım ve temizliğin tamamının düzgün şekilde yapılması gerekmektedir. Bu ihtiyacın düzenli ve hijyen kurallarına uygun sağlanması oldukça önemlidir. Bu işlemler yapılırken hasta mahremiyeti gözetilmelidir.

Bakım Hastalarında Düzenli Pozisyon Takibi Önemli Görevlerdendir

Maalesef ülkemizde ciddi zafiyet gösterilen konulardan biri hastalara düzenli pozisyon takibinin olmamasıdır. Özellikle hastanelerde atlanan bu husustan dolayı pek çok hasta taburculuğunda dekübit ile çıkmaktadır. Yatak yaraları ise çok kısa sürede açılmakla birlikte iyileşmesi zaman almaktadır. Hastanın konforunu ciddi şekilde azaltan bu yaralar hastalar için zor süreçler meydana getirmektedir. Hastaya 2 saatte bir nitelikli olarak pozisyon verilmesi ve altına havalı yatak serilmesi sorunu çözecektir. Ancak bunun için de nitelikli bakıcılara ihtiyaç vardır.
 
Eğer sizler de görev bilincine sahip deneyimli personel desteği talep ediyorsanız bizleri arayabilirsiniz.
dekübit yarası

Psikolojik İyilik Hali İçin Hasta Bakıcının Görevleri

Psikolojik desteğin ve terapinin uzmanlık gerektiren konular olduğu bilinmektedir. Alanında yetkin lisans mezunu kişilerce verilmesi gerekmektedir. Bu sebeple bakım elemanlarının böyle bir görevi yoktur. Ancak kişinin psikolojik olarak iyi durumda olması, moralinin yüksek tutulması, aciz ve yalnız hissetmemesi için de bakım elemanlarının varlığı oldukça önemlidir. Bakım elemanı bu süreçte hastanın geçirdiği sürecin zorluğunu bilmeli, sağlıklı bir iletişim içerisinde olmalıdır.

Evde Yatılı Bakıcı

Evde Yatılı Bakıcı

Evde yatılı bakıcı arayışı özellikle evde yaşlı bakan kişiler tarafından talep edilmektedir. Çünkü türk toplumunda huzurevi, bakımevi gibi kurumlara karşı antipati vardır. Yaşlılar “huzurevine atılmak istemiyorum” anlayışına sahipken, yaşlı yakınları da bu seçeneği değerlendirmekten kaçınırlar. Bu yüzden de artan yaşlı nüfusun en nitelikli alternatifi yatılı bakıcı desteğidir. 

Yaşlılık dönemi beraberinde sağlık problemlerini ve bedensel gerilemeleri getirmektedir. Özbakım bilgi ve becerisinde gerilemeler görülen yaşlılar için özel bakıcı zorunluluk haline gelmektedir. Burada size hizmetin içeriğinden bahsedeceğiz. Bu yazı haricinde benzer başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz. Benzer başlıklar haricinde hizmet modeline dair merak edilenleri de cevaplayacağız.

Evde Yatılı Bakıcı Hizmeti Neden Önemlidir?

Evde yatılı bakıcı arayan çoğu kişi ilk önce yatılı bakıcı fikrinden çekinmektedir. Sabah gelip akşam giden bakıcılarla veya evde bakım hizmetleri ile süreç idare edilmeye çalışılır. Doğrudan yatılı bakıcı arayan kişi sayısı bu sebeple azdır. Öncelikle kişi geçici çözümler üretir. Fakat bu bazı durumlarda çözümden çok problemlere sebep olmaktadır. Çünkü yaşlılık döneminde meydana gelen problemlerin azımsanmayacak kısmı gece meydana gelmektedir. Yaşlılar ağırlıklı olarak gece tuvalete kalktıklarında veya su içmeye kalktıklarında düşerler. Uyku hali yaşlılarda denge problemi yaratabilmekte yaşlılarda maalesef kalça kırığı ile sonuçlanabilmektedir. Ayrıca gece meydana gelen problemlerin tespiti de zaman aldığından problem daha da ciddi hale gelmektedir. Gece düşen pek çok yaşlının gündüz bulunduğunu biliyoruz. Bu kalça kırığı olan yaşlının saatlerce beklemesi anlamına geliyor. Ve eğer kırık durumu varsa çeşitli riskler beraberinde geliyor. Bu sebeple bakıcının gece de kalması önemlidir. 

Evde Yatılı Bakıcı Hangi Riskleri Önler?

Aslında yukarıda ifade ettik ancak altını çizmekte yarar var. Çünkü bu pek çok hasta ve yaşlı yakını tarafından atlanan bir husus. Bakım sektöründe bilinmektedir ki en ciddi problemler gece olur. Ve problemleri daha da ciddi hale getiren ise geç fark edilmesidir. Bu yüzden belirli periyodlarda yaşlının kontrol edilmesi, tuvalet ihtiyacına destek verilmesi oldukça önemlidir. Özellikle demans, alzheimer gibi gibi hastalar gece yürüyemez durumda olsalar dahi bunu idrak edemediklerin kalkmaya çalışarak düşmektedir. Parkinson hastalarının da yine yürürken kasılmalardan kaynaklı düştüğünü bilmekteyiz. (bu bilgiler bakımevinde çalıştığım dönemde bizzat kendi tevrübelerime dayanmaktadır.)

Sosyal Hizmet Uzmanı

Serdar GÜREVİN

Konya Refakatçı

Konya Refakatçı Hizmeti

Konya refakatçı arayışı pandemi dönemi sonrasında oldukça arttı. Ve özellikle Covid atlatan yaşlılar için yetiş refakat tercih edilir hale geldi. Çünkü covid sonrasında da hastaların toparlanma süreçlerinde refakat ihtiyacı doğdu. Nispeten küçük bir ilimiz olan Konya’da firmamızın bilinirliği oldukça fazladır. Zaten bize gelen müracaatların da tamamına yakını olumlu referans ile gelmektedir.

Konya Refakatçı Desteği Sadece Hastanede Mi Geçerlidir?  

Bize sık gelen sorulardan biri de refakatçının sadece hastaneye mi geldiğidir. Cevap oldukça basit, refakatçı ihtiyaç olan her ortama gelebilir. Refakatçı evde de hizmet sunabilir. Hatta genel itibariyle hastanelere giden refakatçılarımız taburculuk sonrasında da devam eder. Çünkü hastanede alınan hizmetin evde de aksamaması için bu gerekli görülüyor. Hastanede süreci takip eden refakatçı evde de aynı şekilde aksamadan devamını sağlıyor.

Konya Refakatçı Hizmeti Maliyeti Nedir?

Konya Refakatçı ihtiyacı olanlara fiyatlarımızın normal düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bir yandan nitelikli bakıcılarla iyi hizmet sunarken bir yandan da bütçe dostu olmayı hedefliyoruz. Fiyatlar her ne kadar hastanın durumuna göre sembolik farklar gösterse de yardımcı olmayı hedefliyoruz. Fiyat bilgisi için lütfen arayınız.

Konya’da Refakatçılar Covidli Hasta Bakar mı?

Covid süreciyle birlikte sık sorulardan biri de budur. Konya refakatçı temini amacıyla Her gün pek çok kişi refakatçı talep etmektedir. Bizler Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri olarak bu dönemde de aktif rol aldık. Sürecin başından beri pek çok aileye refakat hizmeti sunduk. Eğitimli personellerle çalışmamızın avantajını da gördük. Hiç bir çalışanımız covid olmadı ve memnuniyet yarattı.

Konya’da Refakatçı Hizmetinde Nelere Dikkat Etmelidir?

Bazen kurumumuz arandığında ve fiyat bilgisi alındığında daha uygun fiyat aldığını söyleyen müşterilerimiz oluyor. Ancak dikkat edilmesi gereken ilk hususun da bu olduğu bilinmelidir. Tabi ki herkes gibi hizmet satın almadan araştırmanız ve makul olanı tercih etmeniz akıllıca olacaktır. Ancak normalde piyasa değeri 10 lira olan bir ürünü size 5 lira olarak sunuyorlarsa irdelemenizi öneririz. Özetle ilk öneri, fiyat odaklı olarak bakılmamalıdır. 

İkinci önemli husus da muhakkak size yönlendirilecek bakıcının niteliğini sorgulayın. Bakım ihtiyacı olan hastanıza Türkçe dahi bilmeyen ve hasta bakımında deneyimsiz bir bakıcı gelmesi maliyeti düşürse de hastanıza zarar verebil

Evde Özel Bakıcı

Evde Özel Bakıcı

Evde Özel Bakıcı ihtiyacı artan yaşlı nüfusla birlikte hızla artmaktadır. Günümüzde Türkiye’de ortalama insan ömrü 77 senedir. Bu yaş gelişmiş toplumlarda daha da artmaktadır. Bu sebeple de yaşlanan nüfus hayatımı idame ettirmekte sorun yaşamakta ve bakıcı desteğiyle hayatını idame ettirmektedir. Toplumun hemen her kesiminde alınan bu hizmet bakım elemanının kalitesine göre fiyatlandırılmaktadır. Bakım elemanları ülkemizde çoğu firmada vasıfsız kişilerden oluşmaktadır. Bunun sebebi geleneksel anlayıştır. Geleneksek anlayışımızda kişiler işi bilenden çok güvendikleri kişilere teslim etme eğilimindedir. Bu sebeple yaşlı veya hasta bakanlar uzman değil, “tanıdık” olarak aranırlar.

Bakıcı Bulmak İçin Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri

Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleri sizler için aradığınız kriterlere uygun bakıcıyı bulur. Portföyümüzde bulunan bakıcı seçeneklerinden dilediğiniz bakıcıyla anlaşırsınız. Bu yolla siz ve hizmet alacak hasta veya yaşlı evinde bakım hizmeti almış olur. Çünkü evde bakıcı bulma yoluna gidilmediğinde kalan alternatif huzurevi olacaktır ki bu halkın genelinin sıcak bakmadığı bir seçenektir. Bizler bakıcılarımızın referanslı ve tecrübeli olmasını önemsiyoruz.

Özel Bakıcı Maliyetleri

Sunulacak hizmetin maliyetleri hizmet sunulacak süreye göre, lokasyona göre ve en önemlisi bakılacak olan hastanın durumuna göre değişmektedir. Örneğin mideden beslenen ve pansumanları olan bir hasta düşünelim. Bu hastaya sunulacak sağlık desteği nitelikli bir sağlık teknileri gerektirecektir. Bu da maliyeti arttıracaktır. Oysa kendi ihtiyacını görebilen ancak sadece yardım isteyen yaşlılar da mevcut. Bu gibi durumlarda bakıcı temini daha kolaydır. Çünkü iş yükü nispeten hafif olduğundan daha fazla bakım elemanı bu işe talip olacaktır. Bu da ücretin düşmesine sebep olabilmektedir.

Konya’da Özel Bakıcı Desteği

Yetiş Refakat ve Bakım Hizmetleri tüm Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Ancak en yoğun tanındığı iller içerisinde Konya ve İstanbul gelmektedir. Özellikle Konya’da bakıcı arayan pek çok insanın ilk adresi Yetiş Bakım ve Refakat Hizmetleridir. Nispeten küçük olan bu şehirde bünyemizde azımsanmayacak bir portföy oluşturduk. Bu sebeple memnuniyet oranı oldukça yüksek. Sizler de Evde Özel Bakıcı, hastane refakat veya kısa süreli bakıcı ihtiyaçlarını için doğruyan arayabilirsiniz.

Hastane Refakat

HASTANE REFAKAT

Hastane refakat ihtiyacı covid sürecinde oldukça arttı. Bunun sebebi covid sürecinde hastanelerin çok daha yoğun olmasıdır. Covid yönünden riskli olan yerlerde kalmak istemeyen hasta yakınları çareyi refakat hizmetlerinde buldu. Oysa hastanede refakatçı ihtiyacının bir diğer sebebi de yoğunluktur. Hastanede yatılı olarak kalacak zamanı olmayanlar bu problemi refakat hizmeti ile çözmektedir. Bazı kişiler de ailevi sorumluluklar sebebiyle kalamamaktadır. Fakat azımsanmayacak aile ise dinleneceği günlerde hizmet satın almaktadır.

COVİDLİ HASTALAR İÇİN HASTANE REFAKAT HİZMETİ

Sıkça sorulan soruların içerisinde covidli hasta refakati geliyor. Çok sayıda insan refakatçı talep ederken hastanın covidli olması durumunu sormaktadır. Cevap oldukça basit. Yetiş Refakat olarak Covidli hastalara da refakat hizmeti sunuyoruz. Çünkü çoğu firma bu dönemde refakat hizmeti sunmuyor. Oysa biz asıl bu dönemlerde gerekli olduğumuzun farkındayız. Bu anlayışla covidli hastalara sağlık teknikerlerini gönderdik. Çünkü sağlık personeli olmayan refakatçıların kendisini ne oranda koruyacağını bilmemiz olası değildi. Süreç sonunda haklı olduğumuzu görüyoruz. Sonuç olarak hiç bir personelimiz refakat sebebiyle covid olmadı.

COVİDLİ HASTALARDA SUNULACAK HASTANE REFAKATİNDE ÖNEMLİ HUSUSLAR

Covidli hastaların yanına eğer hasta ihtiyaçlarını karşılayabiliyorsa refakatçı alınmıyor. Ancak kişi özbakım becerisine sahip değilse refakatçı talep ediliyor. Kişinin kendisini koruyacak bilgiye sahip olması burada en önemli husustur. Çünkü her ne kadar basit görünse de kişinin enfekte olmaması için gerekli tedbirleri alması güçtür. Burada kullanılacak ekipmanın yeterliliği de oldukça önemlidir.

HASTANE REFAKAT ÜCRETLERİ

Hastane refakat ücretleri hasta kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Ücret sonusunda bulunulan bölgeye göre de ufak farklılıklardan bahsetmek mümkündür. Covidli hasta veya bulaşıcı başka rahatsızlığı olan hastaların refakat hizmet ücreti de normalden biraz yüksektir. Maliyet söz konusu olduğunda nadiren görülen başka durumlarda vardır. Kişinin obezite problemi varsa ve tamamen yatağa bağımlıysa iki refakatçı talep edilebilir. Veya iki refakatçı gerektiğini talep olmadan biz de önerebiliyoruz. Ancak bu nadiren görülen bir durumdur. Konuyla ilgili bilgi almak için 7/24 danışmanımızı arayabilirsiniz.

 

HASTANE REFAKET HİZMETİNDE YAŞLI BAKIM TEKNİKERİ FARKI

Hastane refakat hizmeti sunan pek çok meslek grubu vardır. Ancak bakım konusunda en nitelikli hizmeti şüphesiz yaşlı bakım teknikerleri veriyor. Hem sağlık hem de bakım temelli eğitim alan bir tekniker işinde gayet iyi işler çıkarıyor. Özellikle palyatif servis hastalarında kesinlikle çok daha başarılı sonuçlar görüyoruz. 

 

hastane refakat